Skip to content

Capraderm Viticol 15 ml

60.00 €


• Reparačné sérum s kozím kolostrom • Sérum pre zdravý vzhľad pokožky s vitiligom a k zjednoteniu farebného tónu pokožky • Aplikácia lokálne na ložiská vitiliga


Ľahká emulzia, ktorá účinne urýchľuje obnovu a zjednotenie farebného tónu pokožky. Vďaka vysokému obsahu natívneho kozieho kolostra a ďalších aktívnych látok, pomáha pleti rýchlejšie regenerovať, upravuje kožný mikrobióm, upokojuje prejavy podráždenia, podporuje ochrannú kožnú bariéru a upravuje rovnováhu farebných rozdielov na koži. Odporúčame používať dvakrát denne na miesta postihnuté vitiligom.

Jedinečný a prvý kozmetický prípravok na svete s vysokým obsahom biologického prírodného rastového faktoru a antimikrobiálneho proteínu laktoferínu. Prírodný komplex s obsahom prebiotík pre úpravu kožného mikrobiómu. Obsahuje natívne kozie kolostrum. Ľahká konzistencia, rýchle vstrebateľná emulzia, jemná parfumácia bez alergénov, vysoký podiel aktívnych látok a látok prírodného pôvodu, alternatívna a prírodná konzervácia.

Vitiligo

Vitiligo je chronické ochorenie kože s typickými prejavmi straty kožného pigmentu bez predchádzajúcej kožnej lézie. Kožné prejavy vznikajú vďaka chýbaniu melanínu (hnedé kožné farbivo) v koži. Neschopnosť melanocytov produkovať pigment v určitej časti kože dokazuje prítomnosť aktívneho mechanizmu, ktorý zabraňuje ich presunu. Presná príčina však zatiaľ nie je jasná.

Vitiligo vzniká u oboch pohlaví v každom veku. Vznik môže byť nebadaný alebo náhle po opálení, kedy vznikajú okrúhle alebo oválne ložiská rôznej veľkosti, a majú tendenciu splývať do veľkých plôch. Často vzniká na miestach ako tvár, axily, ingvíny, areola mammae, genitálie. Ložiská sú mliečnobielej farby, normálneho reliéfu i hrúbky, presne ohraničené hyperpigmentovaným lemom širokým 1-5 mm, ktorý sa do periférie rozplýva do farby normálnej kože. Postihnuté môžu byť aj vlasy v celom rozsahu alebo depigmentované (poliosis) len v centre, je zvýšená citlivosť na slnečné lúče a môže dôjsť aj ku generalizácii.

Vitiligo sa zatiaľ považuje za komplexný syndróm, kde rôzne poruchy vedú k rovnakému fenotypu - strate melanocytov. Niektoré štúdie poukazujú na dysbiózu v léziách vitiliga so zníženou diverzitou mikrobiomu a ako prvé sa snažia definovať špecifický mikrobiom vitiliga.

Aj keratinocyty (hlavná bunka kože) majú vplyv na melanocyty. Keratinocyty v depigmentovanej koži môžu vytvárať zmenené prostredie než tie v normálne pigmentovanej koži. Tieto zmeny môžu znížiť produkciu rastového faktora melanocytov odvodeného z keratinocytov a tým aj pasívne smrť melanocytov a rozvoj vitiliga.

Súčasná liečba je predovšetkým zameraná na zvýšenie pigmentogenézy, avšak iba s limitovanými úspechmi.