Skip to content

Capraderm - Balnea M - 500G

40.00 €


Liečbu kožných ochorení, ekzémov, psoriázy, seborey, akné ponúkajú kúpeľové prísady značky CAPRAMEDIC® radu Capraderm Balnea.


Bielkovinová časť srvátky z kozieho mlieka podporuje hydratáciu kože, zabraňuje jej vysušovaniu, zlepšuje jej prekrvenie a tým aj jej odolnosť. Srvátka obsahuje značné množstvo kyseliny mliečnej a citrónovej, ktoré sa podieľa na regulácii látkovej výmeny buniek, zlepšujú mikrocirkuláciu a hydratáciu pokožky, má bakteriostatické (zastavujú rast mikróbov) účinky. Rovnako podporuje obnovu kožnej bariéry, stabilizuje pH ochranného filmu a aktivuje regeneračné procesy starnúcej kože. Pôsobí na pokožku tak, že ju omladzuje, vyhladzuje a zvláčňuje.

Prítomné antioxidanty (selén, taurín) zvyšujú odolnosť pokožky proti UV žiareniu. Srvátka obsahuje aj dôležité vitamíny skupiny B, predovšetkým dexpantenol a kyselinu pantoténovú, ktoré majú nielen hydratačné, ale aj upokojujúce účinky.

Prípravky s obsahom srvátky kozieho mlieka sú veľmi vhodné na ošetrenie citlivej dehydratovanej pleti a tiež mastnej problematickej pleti so sklonom k akné. Prípravky s obsahom zložiek kozieho mlieka sa používajú pre svoju biologicky aktívnu hodnotu tiež v liečbe a prevencii akné, atopického ekzému a psoriázy. Sú vzhľadom k svojmu komplexnému prínosu v ošetrení vhodné pre všetky typy pleti vrátane citlivej.

Soľ z afrického Ružového jazera je podobná soli z Mŕtveho mora. Súčinnosťou mikroorganizmov a minerálov vzniká ružovkastá soľ, ktorá dáva neopakovateľnú farbu celému jazeru. Najviac zo zastúpených minerálov sú katióny sodíka, horčíka, vápnika a draslíka anióny chloridy, sírany a hydrouhličitany. Roztok soli veľmi pozitívne ovplyvňuje pokožku s ekzémami a psoriázou.

Odporúčané dávkovanie: 1g kúpeľovej prísady na 2 litre vody

(Detská vanička má objem cca 40L, klasická vaňa má objem cca 120L.)

Kúpeľ sa doporučuje 1 krát denne.